avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1625 soluții astăzi
Forum Activitate Klaudia83

Activitate Klaudia83

Multumesc frumos! Deci sub nici o forma nu se poate preface angajatorul ca poate interpreta in interesul sau actual.

Dar daca totusi o face in scris si de acea perioada (diferenta de 2 saptamani calendaristice) depinde angajarea mea pe un alt post, se considera ca:
- ma pot angaja pentru ca legea imi permite dupa perioada de preaviz de 15 zile calendaristice prevazuta in contract sau
- ca trebuie sa astept sa treaca preavizul de 20 de zile lucratoare acordat (riscand sa pierd noul post), doar pentru a contesta decizia.

Multumesc anticipat!
Buna ziua. Doresc sa intreb daca si in anul 2014 mai sunt valabile aceste date, deoarece eu am primit ca raspuns afirmatia ca legea (actuala) bate contractul individual. Cum pot proceda in acest caz? Va multumesc !
Multumesc !
Multumesc, dar chiar daca nu sunt de la presa? Eu am sunat deja la unul din numerele respective si o doamna mi-a raspuns ca nici nu se pune vorba de ce am intrebat pentru ca legea e clara si ea nu are autoritatea necesara. Si desi era particularitate a cazului meu, nici nu a stat la discutii. Am dorit sa inaintez ceva scris si sa primesc raspuns dupa analiza problemei.

Buna ziua! Ma intereseaza daca exista o adresa de mail in care pot trimite o cerere sau un memoriu, mai direct! Este cu referire la aprobarea de transferuri intre spitalele de stat.

Multumesc