avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 333 soluții astăzi
Forum Activitate Amelia83

Activitate Amelia83

Domnilor mie una imi vine sa ma dau cu capul de pereti de ce pot sa intampin cu aceasta problema ... astazi merg la un alt CEC si mi se spune ca da, este adevarat imi trebuie un acord de la Administrate si ca oricum contul de pe chitanta ce o aveam la mine nu mai este un cont valabil ... deci in concluzie, nu pot plati prin banca ... cu domnul presedinte m am intalnit in seara aceasta si i am zis ca este un abuz in serviciu ce face si mi a urat drum bun catre organele abilitate ca sa depun o plangere ... asa ca ce sa va mai zic ... ma imprumut de bani sa le dau toata restanta ca cu asemenea oameni se pare ca nu am sorti de izbanda si nici timp de pierdut sa umblu pe la diverse ghisee cu plangeri sau mai stiu ce reclamatii.
Revin cu o alta problema intampinata ... la CEC imi spune doamna de la ghiseu ca nu pot face depunere ca imi trebuie un acord de la Administratia blocului cum ca pot depune in cont ... simt ca inebunesc ... ce pot face?
Va multumesc tuturor pentru timpul acordat si raspunsurile oferite ... am decis sa depun banii in cont ... sper sa nu mai intampin probleme apoi.
Tocmai asta spuneam mai sus ... am mers cu o cerere la dansu si nu a vrut sa mi-o primeasca ... a zis ca restanta mea este de 1643 lei si atat trebuie sa achit ... discutam cand o sa am toti banii ... orice alta discutie o refuza din start

Ce sa fac pe mai departe? Cui sa ma adresez?
Am mers apoi la dansu cu o cerere prin care ii solicitam un raspuns in scris cu privire la refuzul de a mi incasa banii. I-am cerut un numar de inregistrare ... nu a vrut sa mi dea ... ce dovada am ca am mers sa-i dau banii? Ce pot face mai departe? Vreau sa rezolv situatia inainte de a trimite dosarul in instanta ...
Presedintele a fost de fata la discutie si a sustinut ca nu se poate face incasarea ... ca s au facut niste acte in ultima sedinta, niste oameni au pierdut timp sa le scrie si trebuie platita toata suma ...
Buna seara! Inainte de a va spune ce problema am imi asum si vina de a nu fi platit intretinerea la timp din cauza unor probleme ( nu ca ar interesa pe cineva din ce cauza nu am platit o). Am o restanta de 1.600 lei la intretinere ... restanta stransa in 5-6 luni de neplata a intretinerii. Zilele trecute am fost instiintati ca vom fi actionati in instanta daca nu platim. In aceasta seara merg la administratie sa achit o parte din restanta ... mai exact 900 lei. Administratorul imi spune franc ca nu mi poate primi banii ... ca restanta mea este de 1600 lei si ca ori platesc totul ori nimic. Il intreb din ce motiv ... imi spune ca asa s a hotarat in ultima sedinta. Imi spune ca inca nu s a trimis dosarul in instanta dar cu toate astea el nu mi incaseaza acesti 900 lei. Va intreb daca este legal asa ceva?