avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 338 soluții astăzi
Forum Activitate george1968

Activitate george1968

Răspuns la discuția Abuz de incredere
Buna seara si multumesc pt sfat. In ianuarie 2011 am depus plangere dar s-a terminat cu un NUP. Nu am primit nici o explicatie, in august 2011 am ajuns in tara cu toate probele, ma refer la extrase de cont, martori dar in zadar. Nu se poate redeschide acel dosar ? Primele bunuri au fost gajate la sfarsitul lunii decembrie 2007 ,apoi 2008, inclusiv in decembrie 2010. Pt toate intervine prescrierea faptelor ? Va multumesc !
Buna seara, sunt plecat din tara din 1999. In perioada 2002 - 2007 am achizitionat mai multe bunuri imobiliare si terenuri iar datorita imprejurarilor nu puteam veni in tara fiind prins cu munca asa ca toate au fost achizitionate pe numele fratelui meu si al sotiei lui. In 2010 am vrut sa le trec pe numele meu si am ramas surprins sa aflu ca toate au fost gajate la banci sau vandute.Din acel moment am fost dus cu vorba ca le vor rascumpara, achita creditele ,etc,etc. De curand mi-au spus ca ei nu ma au bani si ca nu am ce sa le fac inclusiv ca este greu sa mai dovedesc eu dupa atata timp ceva. Mentionez ca am extrase de cont cu toate sumele de bani trimisi prin banca, facturi pt lucrari pe numele meu, sute de martori. De la ei nu am ce sa mai iau intrebarea mea este daca mai pot raspunde penal pt aceste fapte? Va multumesc!