avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1856 soluții astăzi
Forum Activitate RazvanStefan

Activitate RazvanStefan

Discuție Dosar Penal
Buna ziua, in data de 14.12.2013 am fost prins cu nr rosii expirate am fost am dat o declaratie, dupa care in data de 27.01.2014 am fost chemat la politie sa mai dau o declaratie si pentru predarea de permis.Prin iunie am fost chemat da dau inca o declararie la politie,iar din cate am sunat la procuratura mi-or zis ca in data de 11.06.2014 am fost dat in judecata. Prin la sfarsitul lui iulie am sunat si or zis ca abia atuncea o ajuns dosarul la procuratura de la politie. si de atuncea de fiecare data cand sun la ei sa intreb de dosar imi spui diferite scuze(procurorul este in vacanta, procurorul are multe dosare, etc) . Nu mi-or dat nici macar dovada pe durata aceasta si stau cu permisul suspendat. Nu stiu ce sa fac. Sunt deja 9 luni de cand stau cu permisul suspendat. Este prima abadere de acest gen. Nu am mai avut nici un dosar penal pana acuma nici macar o amenda. Din cate mi-or zis dosarul este cu netrimiterea in judecata si ca trebe sa astept o amenda acasa. Amenda cand imi ajunge? Nu stiu ce sa fac, Va rog ajutati-ma .