avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate emm92

Activitate emm92

Va multumesc pentru raspunsuri. Voi analiza ambele variante alaturi de colegii mei si vom lua impreuna o decizie.
Va multumesc pentru raspuns. Inteleg ca nu am alta varianta in afara de infiintarea unui ONG?
Am discutat aceasta varianta atat cu studenti, cat si cu cativa absolventi. In prezent as dori sa colaborez cu doua tinere absolvente.
Buna ziua, am fost intrebata in repetate randuri de colegi de breasla aflati la inceput de cariera daca as accepta sa le ofer posibilitatea unui stagiu de tip internship. Eu sunt dispusa la astfel de colaborari cu mare drag, dar intrebarea este, pot sa fac asa ceva ca si PFA?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Buna ziua! As dori sa stiu daca exista anumite cerinte speciale din punct de vedere legal pentru organizarea unui festival de fotografie. Doresc sa demarez un astfel de proiect care sa dureze 3 sau 4 zile si sa cuprinda expozitii, workshop-uri si lansari de carte in domeniu si eventual un concert de inchidere. Intentionez sa lucrez cu mai multi colegi de breasla si cu o echipa de voluntari si sa atrag fonduri din sponsorizari, ideea fiind sa creez un eveniment cultural-artistic si nu unul care sa genereze profit.
Am deja in plan sa contactez autoritatile locale si mijloacele media pentru a discuta posibilitatea unui parteneriat, insa doresc sa stiu daca este nevoie sa obtin si aprobari sau autorizatii din partea anumitor institutii?
Mentionez, in cazul in care are importanta, ca detin un PFA ce are ca domeniu principal Activitati Fotografice, iar ca domeniu secundar Activitati Artistice.