avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters333327

Activitate ContSters333327

Discuție PROPRIETATE
cu familia locuiesc la casa parinteasca de 25 de ani ,parintii nu mai traiesc . pe fratele am platit de 20 de ani din casa dar nu am acte doar martori . in tot acesti ani de cand locuiesc am investit foarte mult in casa deci am renovat total pt ca era o casa veche si rea, iar casa si terenul este pe amandoi pe mine si pe fratele(mostenire) . deci eu l-am platit si am martori , am renovat total si eu am platit si impozitul pt casa si teren . acuma tot amana sa facem actele pe mine si am impresia ca nu vrea . ce e de facut ?
Răspuns la discuția Eliberare adeverinta pensionare
multumesc !
va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns si anume :cat dureaza in mod legal eliberarea unei adeverinte pentru pensionare (grupa de munca )de la o firma care a preluat arhiva societatii unde am lucrat (societate desfiintata ) . De 7 luni sunt amanat desi am platit si am trimis toate actele cerute . Aproape nici nu vor sa stea la discutii cand sun , din pacate firma este in judetul prahova si eu stau in jud mures asa ca nu pot merge zilnic sa ma rog de ei si nu mai stiu ce sa fac . multumesc!!!!