Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROPRIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROPRIETATE

cu familia locuiesc la casa parinteasca de 25 de ani ,parintii nu mai traiesc . pe fratele am platit de 20 de ani din casa dar nu am acte doar martori . in tot acesti ani de cand locuiesc am investit foarte mult in casa deci am renovat total pt ca era o casa veche si rea, iar casa si terenul este pe amandoi pe mine si pe fratele(mostenire) . deci eu l-am platit si am martori , am renovat total si eu am platit si impozitul pt casa si teren . acuma tot amana sa facem actele pe mine si am impresia ca nu vrea . ce e de facut ?
Actiune in instanta, insa cu martori nu prea puteti dovedi sumele alea...