avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate sirbuadrian78

Activitate sirbuadrian78

Buna ziua,

am citit pe un forum (mai vechi), ca se pot stabili sediile sociale a doua societati intr-o garsoniera, cu conditia ca cele doua societati sa aiba un asociat comun.
Are cineva mai multe detalii?
Multumesc anticipat.
Multumesc pentru raspunsuri.
Am trimis o sesizare la parchet cu confirmare de primire si am cerut si audienta la comandantul sectiei de politie, insa nimic inca. In 6 zile imaginile se vor sterge si se pare ca sansele sa recuperam imaginile sunt zero la cum se misca politia.
Buna ziua,

La sfarsitul lunii trecute "mi-a fost sparta" masina si mi-a fost sustrasa o suma de bani(venem de la banca). Am depus plangere la politie, si pe langa faptul politistii m-au chemat la SECTIE pentru a fi cautate amprente (evident ca pana la sectie am condus masina deci sigur am afectat calitatea eventualelor amprente), la doua saptamani de la plangere nimeni nu se ocupa de cazul meu desi, la doua zile de la plangerea depusa am facut o completare prin care anuntam existenta unor camere de supraveghere in zona unde a avut loc jaful. Colac peste pupaza la doua saptamani si jumatate cineva se ocupa "teoretic" de cazul meu, zic "teoretic" pentru ca agentul sau comisarul(nu stiu stiu ce este) a semnat primirea dosarului insa a intrat in concediu 2 saptamani. Si iarasi duc munca de lamurire incercand sa explic Doamnei de la Politie ca pana vine colegul din concediu, inregistrarile camerelor de supraveghere vor fi sterse si adio probe.
Raspunsul?? "Nu avem ce face".
Intrebarea mea este: Unde ma pot adresa mai departe, deoarece am vorbit cu proprietarii camerelor de supraveghere si acestea se pastreaza 30 de zile in unele cazuri si 10 zile in altele. (sunt 2 incinte diferite). Oricum am inteles ca eu nu pot intra in posesia lor, ci doar Politia poate face o sesizare in acest sens.
Ce ma sfatuiti sa fac?