avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Activitate oana8917

Activitate oana8917

Cum nu era a lor din moment ce au platit-o????suntem trecuti in registrul agricol de la primarie,platim impozit de 18 ani,i-am chemat prin notar pt intabulare si nu s-au prezentat,ce ar mai fi putut sa faca????aia inseamna ca toate casele cumparate pe vremuri cu contract de vanzare cumparare cu martori nu sunt valabile????ei au imprumutat bani de la camatari(azi am aflat).problema e ca trebuie sa-i dea in judecata pe vanzatori si ei nu-si prea permit lucrul acesta.mai vedem zilele urmatoare ce se mai intampla dupa ce se depune contestatia la judecatorie.dar asa cum ati spus e foarte dificil dar nu imposibil.
Nu-mi pot da seama cum cineva poate imprumuta o suma asa mare pe ce baza????Verbala???Trebuie sa fii chiar...... Oricum luni avem programare la un avocat,speram sa se rezolve .Va multumesc din suflet pt ajutor.
Tocmai de aceea am intrebat in forum pt ca mie nu-mi spune nimeni nimic din cauza ca parintii mei au cumparat casa.in 1997 eu aveam 8 ani.oricum intre timp parintii mei au vorbit cu un avocat si trebuie sa-i dam in judecata pt a putea intabula casa pe numele nostru.se pare ca e mult mai complicat.multumesc pt rasp.

Buna ziua.parintii mei platesc impozit din anul 1997 si suntem trecuti in registrul agricol.cei care ne-au vandut casa au imprumutat bani pe baza cf-ului casa fiind inca pe numele lor,iar eu banuiesc ca cei care le-au imprumutat bani nu au mai verificat daca casa chiar e a lor.

D-nu turcanurobert68 pe mine nu ma intereseaza daca ei isi platesc datoria sau nu,esalonat sau nu.Ulterior am aflat ca e vorba de suma de 15000 euro.Oricum familia mea nu e singura din satul Garbau pe care ii escrocheaza.pe propria sa cumnata au lasat-o fara apartament pt ca le-a fost giranta si ei nu si-au platit datoria.Pe mine ma intereseaza sa nu ramanem pe drumuri.

nu mai postati mesaje consecutive, folositi functia editeaza !.
Buna ziua.Am neaparat nevoie de un sfat.parintii mei au cumparat in 1997 o casa cu contract de vanzare cumparare pe care nu l-au legalizat la notar.in 2008 prin notar i-au chemat pe vanzatori pt a semna contractul de vanzare cumparare autentic unde ei nu s-au prezentat.in urma cu cateva zile am aflat ca ei au luat imprumut o suma forte mare de bani de la oo persoana fizica si au girat cu casa noastra.intrebarea mea este :avem vreo sansa sa scapam fara sa ne pierdem casa???Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția stimulentul de insertie
multumesc!!!
Buna ziua.As avea o intrebare.Am optat pt CCC pana la 2 ani.M-am intors la servici cand fetita avea 8 luni adica in 3 martie 2014,mi-am depus dosarul pt stimulent in aceeasi luna,dar dupa 4 luni in care nu am primit niciun ban m-am dus la AJPS CLUJ unde mi-a spus ca mai am nevoie de o hartie.a doua zi m-am dus cu hartia respectiva si mi-au spus ca voi primi toti banii retroactiv.in aceasta luna am primit dar doar 1571 ron cu tot cu alocatie avand in vedere ca dupa calculele mele trebuia sa primesc cu tot cu alocatie in jur la 3500 ron.oare e o greseala,mai am sanse sa primesc restul de bani???Multumesc anticipat