avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Activitate scheau

Activitate scheau

Dupa pensionare la limita de varsta ,m-am angajat la un srl cu jumatate de norma pentru care firma imi plateste toate darile la stat,va rog respectuos la cat timp trebuie sa anunt casa de pensii pentru a-mi recalcula pensia.Eu ma gandesc din an in an ,va intreb calculul pensiei se va face incepand cu prima luna din adeverinta sau de la luna urmatoare depunerii cererii de recalculare la casa de pensii ? In conditiile in care se calculeaza de la depunere este mai bine sa le ducem semestrial.Va multumesc mult ,ne sunteti de un real folos.
Va multumesc pentru raspuns .Stiti cumva cat dureaza pana primesti hotararea acasa ,este un termen.
Proces judecat pe data de 25.09.2014 fond TB , pe data de 26.09.2014 s-a motivat pe saitul tribunalului hatararea - reclamantul ,casa de pensii a munic.Buc are posibilitatea de a face apel in termen de 30 de zile de la comunicare.Va rog sa ma lamuriti ,comunicare inseamna data postei cand voi primi acasa hatararea de la tribunal? De atunci in colo vor curge 30 zile?Mentionez ca este vorba despre o contestatie decizie de pensionare.