avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1240 soluții astăzi
Forum Activitate madalinax78

Activitate madalinax78

Va multumesc pentru confirmare! La aceeasi strategie m-am gandit si eu, pentru ca eu am deja un SRL si deci prin urmare, societatea care o detin cumpara actiunile societatii din Italia, doar ca prezentand problema in acelasi format contabilei mele,ea mi-a dat solutia de fuziune, ceea ce nu m-ar interesa si nu mi-ar aduce beneficii conform business planului pe care l-am intocmit si l-am prezentat dumneaei.
Raspunsul dvs. mi-a intarit supozitia, deci solutia e viabila.
Va multumesc si va tin la curent cu faptele!!!
Va multumesc mult pentru ca mi-ati raspuns, este foarte important pentru mine, apreciez disponibilitatea, seriozitatea si devotamentul cu care tratati subiectele expuse pe acest site.
Eu am incercat sa explic problema contabilei cu care lucrez, dar mi-a raspuns ca nu este la curent cu acest tip de afaceri, deci prin urmare nu stiu cui sa ma adresez pentru informatii concrete. Va multumesc inca o data!
Nu asociat! Cumpar actiunile firmei dar activitatea as vrea sa o transfer si sa continui in Romania. Vroiam sa stiu daca se poate inregistra la Registrul comertului, este un SRL unic asociat, unic administrator, firma este activa, este de 20 ani pe piata,cu un facturat anual de aproximativ 1 400 000,00 euro, tara este Italia.
Sau eventual alternative la aceasta afacere...
Buna, sunt administratorul unei societati de comert import export materiale constructii si as vrea sa preiau actiunile unei firme de constructii straine activa la momentul actual si sa le transfer in Romania, urmand sa continui eu activitatea aici. Vroiam sa stiu daca aceasta firma are datorii la stat si la banca acolo, preluand actiunile societatii respective datoriile acesteia se transfera automat pe numele meu????
Vreau sa stiu ce risc comporta acest fapt ( datoriile la banca in mod special) din punct de vedere juridic?
Va multumesc.