avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate alin41

Activitate alin41

Răspuns la discuția Furt din magazin de 150 lei
Dar se poate primi dosar penal pentru furt pe viata..chiar daca esti la prima abatere
Răspuns la discuția Furt din magazin de 150 lei
daca sunt la prima abatere scap de puscarie..?....sau ma aleg doar cu o amenda ..Aceasta este o ultima intrebare va multumesc ca mi-ati raspuns la toate acele intrebari
Răspuns la discuția Furt din magazin de 150 lei
Domunele avocat lascoschi...cam la ce sa ma astept la acesta stiuatie...: primesc cumva o amenda sau ma astept la ceva mai rau decat atat...Daca asi primi amenda cam cat ar fi..?
Răspuns la discuția Furt din magazin de 150 lei
Si i-mi va trebui un avocat pentru a rezolva aceasta problema...?
Răspuns la discuția Furt din magazin de 150 lei
Buna ziua!nAm sutras din magazin o perchie de blugi fara sa ii platesc,am vrut sa ies cu ei afar din magazin dar cand sa ies a sunat alarma de la poarta si ma oprit un agent de paza...dupa care m`a retinut si ma controlat si mi-a gasit acei blugi sustrasi...dupa ce i-au gasit a anutat patronul magazinului si acesta cand a aflat ce sa intplat a chemat organele de politie,am fost luat si dus intr-o sala sa astept sa vina acei agenti de politie dupa care au venit si m-au pus sa dau o declaratie....Am dat acea declaratie,mi-am recunoscut fapta....si am plati acei blugi sustrasi si este primul meu ascendent....cu dosar penal m-am ales .Ce va urma dupa acest dosar penal...o amenda sau puscarie..? Va Multumesc ca mi-ati raspun