avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate andreeaigiescu11

Activitate andreeaigiescu11

Buna ziua..acest copil in varsta de 9 ani a fost crescut de mine(sotia tatalui) impreuna cu tatal care de altfel avem adresa copilului la domiciliu nostru,ideea este ca aceasta "femeie" care si-a abandonat copilul(fetita) si care in urma cu 11 ani a mai abandonat o alta fetita,a vrut sub orice pret acest certificat de nastere,moment in care noi am refuzat sa il dam nestiind pentru ce anume ar dori sa-l foloseasca...In momentul in care ne-am dus sa inscriem copilul la scoala cu certificatul original ni s-a spus ca nu este cel bun ....ideea este ca acesta "doamna" tot ceea ce face este doar o dorinta de razbunare...nu mi se pare in ordine ca sa se procedeze asa..am dori sa facem o plangere,in conditiile in care nici macar nu am fost instiintati pt acesta formalitate.Va multumim.
Ok,nu mai este valabil primul,dar are voie sa faca asa ceva??a mintit!!!se poate face plangere pt treaba asta???
Buna ziua,originalul exista,este ceva de facut in situatia asta??
Buna ziua,as dori sa stiu daca se poate elibera duplicat dupa certtificatul de nastere al copilului fara ca originalul se fie pierdut deteriorat etc... Cei 2 parinti nu au fost casatoriti si se certau pt certificat la care sa ramana...au custodie comuna insa mama copilului a scos duplicat fara ca tatal sa stie pe nu stiu ce motiv...se poate asa ceva???va rog sa-mi spuneti daca certificatul original mai etse valabil odata ce duplicatul a fost scos si ce ne indrumati sa facem.Cu multumiri..