avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Activitate claudia104

Activitate claudia104

Răspuns la discuția Demisie
ok deci ce pot sa spun este ca demisia a fost semnata de catre angajator si eu nu mai merg la servici din data de 6 octombrie si pana acum nu mi am primit banii pe cele 2 saptamani lucrate pana la data in care eu mi am dat demisia.sa inteleg ca este un abuz din partea angajatorului ca nu imi plateste salariul si pot merge la ITM
si as mai avea o intrebare daca mi s-a dat prima de vacanta eu trebuie sa o dau inapoi
Răspuns la discuția Demisie
Contractul individual de muncă poate înceta prin mai multe modalităţi, aşa cum acestea sunt enumerate la art. 55 din Legea nr. 53/2003 (Codul Muncii): de drept, ca urmare a acordului părţilor sau ca urmare a voinţei unilaterale a uneia dintre părţi.

se poate si eu vreau sa stiu daca a fost semnata demisia si a fost acceptata de ce nu mi se da salariul pe doua saptamani lucrate. se poate asa ceva
Motivul invocat de ei este ca nu mi se poate da lichidarea pt ca sunt cercetata
Răspuns la discuția Demisie
Nu eu mi=am depus demisia cu acordul ambelor parti si a fost semnata,iar acum am aflat ca sunt cercetata disciplinar si nu mi se face lichidarea
Discuție Demisie
eu mi am dat demisia cu acordul ambelor parti si a trecut o luna de cand nu mi s-a facut lichidarea pe motiv ca sunt cercetata de lipsa in gestiune.ce am de facut nu au nici o dovada si nici o hartie semnata de mine cum ca as fi comis eu lipsa in gestiune.e posibil sa nu mi se faca lichidarea dupa atata timp.trebuie sa astept sa se termine cercetarea ca sa imi primesc banii