avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate liv1u

Activitate liv1u

La noi in bloc nimeni nu are centrale proprii, toti am avut contoare pe calorifere care au expirat si aveam de ales intre a ne pune altele sau fara, deoarece de la anulul vor fi obligatorii contoarele s-a hotarat sa incercam un an fara ele.
Am cerut sa se faca din nou inventarul caloriferelor deoarece multi vecini si le-au schimbat Administratorul impreuna cu presedintele au hotarat ca sa platim dupa SET.
Sincer am tot citit .. dar nimica concret ceva cu ce sa pot sa l iau la .... - el sustine sus si tare ca de anul asta s-a schimbat legislatia si nu mai e valabil cea ce a fost --->sa i dau administratorului cu caloriferele in cap ca ma pune sa palatesc mai mult ca ceelalti cu toate ca stau la ultimul etaj.
Ideea este ca ADMINISTRTORUL nu vrea sa aplice nici o cota de corectie de aceea ma zbat eu si tot caut ceva legal unde scrie negru pe alb si e mai si valabil sa i dau cu ea in cap
Sunt de acord sa platesc, dar nu sunt de acord sa fiu furat si sa platesc mai mult decat altii si sa stau tot in frig in timp ce altii se lafaie in caldura si plartesc si mai putin ca mine
Multumesc tuturor pentru ajutor
Am o problema si administratorul nu ma poate lamurii, v-as fi recunoscator daca m-ati putea lamurii in urmatoarea problema:

- am renuntat la repartitoare si cheltuielile se vor calcula in functie de SET, avand in vedere ca trecem pe consum pausal am facut o reinventariere a caloriferelor.
-eu sustin ca trebuie sa se mai scada ceva deoarece stau la ultimul etaj, iar administratorul sustine ca la pausal toata lumea plateste in functie de calorifere si ca nu conteaza ca stau la etajut 4..... e adevarat?, daca nu e asa, imi puteti spune si o baza legala sau ceva cu care pot sa i dovedesc administratorului ca nu are dreptate?

Multumesc