avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Activitate paull_negr

Activitate paull_negr

Răspuns la discuția neplata rate banci
Aha,oricum eu nu intentionez sa nu plătesc..doar ca in condițiile astea nu pot,o sa ii contactez sa cădem la o intelegere
Răspuns la discuția neplata rate banci
Inca o întrebare va rog,daca casa se trece pe alt nume..pe al tatalui sau fratelui?
Răspuns la discuția neplata rate banci
Va mulțumesc frumos pt raspunsuri si timpul acordat
Răspuns la discuția neplata rate banci
Eu tot ma întreb atunci ,daca nu este credit ipotecar si nu sa girat cu casa de ce sa atace in felul acesta?bănuiesc ca este necesar sa apelez la serviciile unui avocat..
Răspuns la discuția neplata rate banci
Suma de pe somație este de 2500 de franci,imprumutul inițial a fost 10000 de franci cu o rata echivalenta in lei la 300 Ron..rata sa triplat plus..a depășit chiar pensia mamei..sa făcut o restructurare dar sa simțit câteva luni,axum stiu doar suma de pe somatie
Răspuns la discuția neplata rate banci
Dreptul la așa ceva ,ma refer sa ne scoată afara din casa pt un credit de consum fara giranți sau garanții,un simplu credit cu buletinul
Răspuns la discuția neplata rate banci
Da,si in cat la% consta aceasta poprire?pe venitul meu?mama este speriata si aceste emoții cum ca ne-au amenințat cu datul afara din casa ii pun viața in pericol!au dreptul la așa ceva?
Am primit o somație de la o firma de recuperari! Motivul neplata ratelor,creditul este pe numele mamei iar eu sunt codebitor,am refuzat plata invocând motivul discuție mele xu un reprezentat al băncii!banca nu vrea sa vorbească cu mine,precizez ca mama este pensionata pe caz de boala si venitul ei este sub 1000 de lei,creditul este unul de nevoi personal fara garantii!eu am mașină pe numele meu iar pe numele mamei este casa,se poate ajunge sa ne scoată din casa din cauza acestui credit?nu este credit ipotecar! Sau ce sanctiuni se aplica?