avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1261 soluții astăzi
Forum Activitate gicone66

Activitate gicone66

Răspuns la discuția Reziliere contract cu ORANGE TV
normal ca ei stiu cum sa se acopere, asa cum am spus si asa cum este specificat si in contract ei isi rezerva dreptul sa faca oricand o modificare in grila de programe , dar cel care se aboneaza pentru prima data nu-si dau seama de aceste capcane .Nu este normal ce s-a intamplat...dar mai este ceva normal in tara asta ? pe noi consumatorii nu ne apara nimeni.Eu consider ca am incheiat un contract in baza unui pachet de canale pe care le pot viziona si nu m-a interesat ca si numar de canale asa cum este stipulat in contract .Deci ma pot astepta peste o saptamana sa faca la fel si cu alte canale din grila , ca doar au dreptul asta ... Nu vedeti ca nu-i corect ?
Buna ziua, intrucat furnizorul de televiziune Orange TV mi-a scos din grila de programe canalul LooK Tv doresc rezilierea contractului , intrucat nu sunt dispus sa platesc suplimentar 2,5 euro/luna doar pentru vizionarea acestui canal . Mentionez ca m-am abonat la Orange TV pentru a putea viziona canalele LookTV si Look Plus TV. Consider ca contractul a fost incheiat tendentios astfel incat ORANGE TV dupa incheierea contractului sa fac ce vrea cu grila de programe . Ma pot trezi peste o luna sau doua, sa faca acelasi lucru si cu alte canale . Ce siguranta imi ofera mie ORANGE TV ca si consumator ?? ...niciuna