avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Activitate anasubi

Activitate anasubi

Suspectul este acuzat de detinerea de arma alba si comportament fata de pacientii,procurorul ce solutie poate sa dea,daca marturisesti faptele.
Daca un dosar este clasat pot incepe serviciul,pot sa ma dea afara daca este clasat dosarul, si sint tot asistent si revin pe sectie unde am lucrat.Multumesc.
Buna seara.Acum trei luni am depus o declaratie la comisarul sef ca martor si mi s-a spus ca va fi trimis in zece zile si nu a fost trimis,la procuror.Va intreb ce trebuie sa fac,sa ii dau in judecata deoarece mama mea e bolnava si nu mai rezista.Invatatima cum sa procedez.Va multumesc.
Poate un comisar sef, dupa ce ia o declaratie,sa retina un dosar si sa nu il trimita mai departe,spre procuror si cit poate sa il tina pina il trimite la procuror..Multumesc
Am fost la politie si am dat declaratie,am fost chemat ca martor, si mai departe trebuia sa fie dat la procuror si dosarul meu nu a ajuns,mi s-a spus ca in zece zile mi se da raspunsul si nu l-am primit a trecut o luna si jumatate ce se intimpla.Puteti sa imi explicati de ce nu a ajuns dosarul la procuror.Multumesc
Daca legea nu prevede o astfel de situatie,de ce angajatorul are voie sa ma suspende a doua oara c.i.m.Puteti sa imi explicati daca primesc n.u.p., incep serviciul eu nu mai sunt urmarit penal de ce ma mai suspenda.Multumesc.
Ma pot duce la serviciu si care lege nu prevede aceasta situatie.Este vreo lege,in ce aliniat si ce litera este prevazut.
Daca procuroarea imi da n.u.p., daca sunt suspendat pot sa incep serviciu si daca angajatorul face plingere la procurorul ierarhic superior.Vreau sa stiu daca merg la serviciu sau ma poate suspenda in continuare.
Daca vreau sa imi angajez cel maI bun avocat,imi spuneti va rog cam cit ar costa sa ma prezinte in instanta.Va multumesc.
Ce trebuie sa fac sau sa scriu ca vreau sa lucrez tot asistent la urgente in cadrul sectiei N.P.I,daca imi da NUP, imi trebuie un mediator sau pot face eu,sa imi explicati cum trebuie scris sau cum trebuie facut aceasta declaratie.Va multumesc.