avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Activitate ADRIANACIONCA

Activitate ADRIANACIONCA

Răspuns la discuția cale de atac
Multumesc pentru raspuns d-le avocat. Si eu iau foc cand vad care sunt legile in tara asta. Am un proces verbal de la prefectura de politie din Paris care atesta amenintarile si martori. La data cand i-am semnat acel act locuiam in Paris, SINGURA cu un nebun pe urmele mele in fiecare zi, cu telefoane la 3 dimineta cand era beat si toate astea timp de un an. Judecatoarea de care am avut eu parte a respins acel proces verbal de la politie pe motiv ca am fost singura, fara el si am putut declara ce am vrut. Am fost fara el ca doar nu era sa vina cu mine si sa recunoasca, dar nu am fost singura, am fost cu un martor care m-a luat din srada cu masina si m-a dus la politie. Cat despre avocatul pe care l-am platit cu sume enorme stiu foart ebine ce a facut. La al doilea proces pe care l-am pierdut am fost intrebata de ce nu am cerut anularea hartiei la primul proces...raspuns, nu a vrut avocatul meu. Am insistat de nenumarate ori sa scrie si ca rerem anularea. Nu ca nu se poate cere ca e vb de altceva si ca oricum nu mai poate deschide alt proces cu aceeasi hartie. Cand m-am trezit cu am doilea proces si am intrebat cum este posibil mi-a dat un raspuns tamp pt. un avocat " a mai putut o data" si ridica din umeri ca un nesimtit. Cum am zis si in meg trecut, daca va ameninta cineva sa semnati o hartie va poate lua tot. Ghinion ca nu esti mai tare in pumn
Discuție cale de atac
In urma cu 5 ani am divortat de fostul meu sot. Inainte de casatorie am cumparat un teren si am inceput o constructie impreuna cu parintii mei. Dupa casatorie am facut foarte putine lucruri impreuna cu fostul sot la acea casa. Pentru ca am divortat de el m-a agresat in repetate randuri si m-a obligat sa ii semnez o hartie prin care sa ii dau 35000 euro. Am ajuns la tribunal. La primul proces judecatoarea a estimat ca e inacceptabil ceea ce cere. Avocatul meu din acea vreme nu a vrut sa ceara anularea hartiei si a zis ca nu se poate deschide un alt proces cu aceeasi hartie. Acuma am aflat de ce...i-a fost promis procent din ce obtine fostul sot. Dupa cateva saptamani m-am trezit cu un alt proces, pe baza aceeasi hartii. El avea la dosar doar acea hartie eu aveam dovezile la toate investitiile la casa, facute de mine si parintii mei inainte de casatorie, proces verbal de la politie care dovedeau agresiunile si 2 martori. Judecatoarea i-a dat castig de cauza; mi-a respins martorii pe motiv ca sunt subiectivi pt. ca sunt prietenii mei dar a acceptat martor o persoana care nu a fost de fata la nimic si care e sotia nepotului lui. In plus nu a acceptat ca proba procesul verbal de la politie pe motiv CA AM FOST FARA EL LA POLITIE SI AM PUTUT DECLARA CE AM VRUT chiar daca am fost cu un martor care m-a dus cu masina la politie. Unde in lume agresatul merge la politie cu agresorul????? In plus nu mi-a mai dat nici o cale de atac. Am putut doar sa fac apel care mi-a fost respins. La apel judecatoarea a zis ca de ce nu am cerut anularea hartiei cand am castigat primul proces. Avocatul meu nu a vrut oricat am insistat, zicea ca nu e nevoie. Acuma am aflat de ce, isi ia procent de la fostul sot dar nu e oficial de unde am aflat si nu o pot dovedi. Chiar nu se poate face nimic??? Sunt furata asa pe fata si nu pot face nimic??? Atunci oricine poate ameninta si obtine sume enorme fara nici o dovada a banilor