avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate soundchaser

Activitate soundchaser

Răspuns la discuția Instiintare citatie dosar penal?
Ma gandesc totusi ca daca era ceva grav care ma priveste pe mine direct, ar fi fost cumva mentionat lucrul asta sau nu neaparat?
Buna seara,

Poate ma puteti ajuta in legatura cu o instiintare pe care am gasit-o astazi in cutia postala, pentru ca nu am nici cea mai mica idee la ce se refera. Observ ca este mentionat un dosar penal, dar nu inteleg al cui e si in ce calitate ma priveste pe mine aceasta citatie. Multumesc.

Instiintare
in atentia domnului...
cu domiciliul in TIMISOARA ...


In conformitate cu art. 260 si art. 261 din Codul de procedura penala, va instiintam ca la data de 14 XI, ora ... am procedat la afisarea prezentei, nefiind indeplinite conditiile de inmanare a citatiei emise in dosarul cu nr. xxx/P/2014, al PARCHETULUI DE PA LANGA CURTEA DE APEL TIMISOARA, cu sediul in TIMISOARA, STR. ...
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 3 zile de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 7 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediul PARCHETULUI DE PE LANGA CURTEA DE APEL TIMISOARA, camera ..., in zilele lucratoare, intre orele 08.00 - 16.00
De asemenea, mentionam ca, in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezentati pentru comunicarea actelor in termenul de 7 zile, actele de procedura se vor considera comunicate la implinirea acestui termen.
Agent insarcinat cu inmanarea...