avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate annaly24

Activitate annaly24

Ok .Mulțumesc. ....așa am gândit și eu ca numele și semnatura mea o pot folosi doar eu , nu și un manager care săptămânal , aproximativ doi ani de zile a făcut acest lucru și acum sa vina un polițist sa-mi spună ca acest manager nu poate păți nimic deoarece nu sunt prejudicii. Mulțumesc.
Am fost la poliție și mi s-a spus că dacă nu exista prejudiciu nu poate sa pățească nimic.
Există vreun model de plângere penală pentru infracțiunea de fals
Sunt Ana Enache și aș dori să vă întreb cum se pedepsește folosirea numelui și falsificarea semnaturii pe niste acte oficiale chiar dacă nu exista prejudiciu. Menționez ca timp de un an jumătate , chiar doi managerul de la compania cu care am avut un contract de colaborare mi-a falsificat și numele și semnatura (adică numele și semnatura mea falsă s-a făcut săptămânal. Ce trebuie sa fac și cui trebuie să mă adresez , sau cum ar trebui sa formulez cererea pentru urmărirea penala a acestui manager. Mai menționez ca am făcut o scrisoare adresată companiei pentru a mi se elibera acele documente , dar compania a refuzat sa mi le pună la dispoziție spunandu-mi ca sunt acte oficiale pe care trebuie sa le cer în instanță. Va rog sa mă sfătuiți ce trebuie sa fac.Doresc ca acest manager sa răspundă pentru folosirea și falsificarea numelui și semnaturii în același timp. Mulțumesc frumos și vă rog frumos sa mă sfătuiți în aceasta privința.