avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate anamariasonica

Activitate anamariasonica

da intradevar asa sustine med chirurg ca a fost o greseala,a sters cu pixu peste si a scris corec ceea ce sa efectuat copilului.dar intrebarea mea e din doi medici care si-au pus parafa si au semnat nu a observat niciunul greseala atunci sau cum se poate si al treilea med legist dupa ce il examineaza face aceeasi greseala.
multumesc frumos pt raspuns.mi sa spus sa merg din nou miercuri la IML dar nu se poate sa-mi elibereze doua certificate vom vedea atunci ce se va intampla oricum lucrurile nu vor ramane asa ca voi merge pana in panzele albe pt a afla adevarul si pt a se face dreptate in cazul fiului meu.
Buna la toata lumea.Fiul meu are 13 ani si in urma unei lovituri in testicule a ramas fara testiculul stang.pe biletul de externare scrie ca sa practicat orhidopexie stg ceea ce inseamna ca testiculul e acolo=D>am fost la IML pentru ai elibera un certificat medico legal din cauza ca a fost lovit de o persoana,acolo med.a evaluat cazul la consultat dar nu a dat nici un raspuns pe moment,a lasat copilu pe pat,a luat biletul de externare sa uitat pe el si a zis urmatorul lucru merg 10 min pana la spital.dupa ceva timp sa intors a iest asistenta din cabinet sa dus la dl doctor,sa intors asistenta si a zis urmatorul lucru la copil;Alex tu ai amandoua testicule nu iti lipseste nici unul,dupa care a intrat med.si mi-a repetat si mie acelasi lucru.am ramas masca deoarece stiam sigur ce mi-a zis chirurgul cand a iesit din operatie,doamna imi pare foarte rau dar nu am putut salva testiculu deoarece era necrozat.pentru linistea mea si pt. a afla adevarul am dus copilu in alt judet pt.un eco si acolo medicul ma asigurat ca nu are copilu decat un singur testicul.=D>ieri am fost la control la med care a efectuat operatia si am intrebat din nou ce sa intamplat cu copilu are sau nu testiculu,mi-a zis exact ce mi-a zis in seara operatiei nu il are,am scos iesirea din spital si am zis dl dr.aici il are.singura explicatie a fost sa gresit cine a facut hartia a gresit,am inteles dar din doi medici care si-au pus parafa si au semnat nu a obsevat nici unul ce greseala sa produs.si totusi un lucru nu inteleg un med legist poate face o asemenea greseala dupa ce a evaluat si a consultat baiatu nu a constatat nimic.deci ce inteleg eu din toate greselile astea e ca sa incercat a se musamaliza cazul asta.va multumesc si daca cineva are vreo parere va rog sa imi comunicati as avea nevoie si de alte pareri.va multumesc