avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Activitate buduroctavian

Activitate buduroctavian

Multumesc pt raspunsuri.Banii i-am primit ieri, destul de repede raportat la nr de zile lucratoare, dar prea tarziu pt ce-mi trebuiau mie.La ANPC m-am gandit sa-i reclam si eu, dar presupun ca din moment ce s-a rezolvat problema, n-o sa mai fiu bagat in seama de ANPC.O sa ma interesez cum sa fac plangerea la BNR.Dupa cum am spus si in primul mesaj, nu ma intereseaza daunele, vreau doar sa se schimbe ceva.Intelegeam daca banca era inchisa, dar asa ...
Buna ziua!
Problema sta in felul urmator:vineri seara ne-a murit unul din parinti(socrul).Cumnatul meu mi-a trimis tot vineri bani din strainatate pentru a avea de inmormantare.Si suma a fost destul de insemnata, 500 euro.Banii au fost scosi direct in valuta de la o banca, pt ca cea de la ghiseu mi-a zis ca mi-i poate da doar in valuta in care au fost pusi prin Moneygram.Si tot cea de la ghiseu m-a indrumat catre bancomatul din sediul lor pt a schimba banii.Ajuns la bancomat, introdus banii,dar cand sa-i ridic.....nimic.Doar o chitanta ca s-a produs o eroare.Asadar am ramas fara nici un ban.Urmarea e clara pt multi:nervi, stres, angatii banciiau fost indiferenti la problema,doar o hartie cu reclamatia si rezolvarea probabil pe viitor.din fericire de bani am facut rost din alta parte si inmormantarea a avut loc.Supararea mea mai mare e ca i se poate intampla cuiva care nu mai are de unde face rost de bani.Nu ma intereseaza daunele ca valoare si probabil ca banii o sa mi-i recuperez de la ei, dar vreau sa stiu daca se poate face ceva pentru a schimba ceva pe viitor si sa nu mai fim jicniti si furati pe banii nostri.Multumesc!