avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1374 soluții astăzi
Forum Activitate Flavia88

Activitate Flavia88

Am si eu o dilema.
Acum 2 zile cineva mi-a furat ipad-ul in tren,eram cu mama ne intorceam dintr-o vacanta in egipt si drumul fiind lung schimband un avion, autocar apoi trenul am adormit,cand m-am trezit pentru a cobora nu mi-am mai gasit tableta care era in geanta,in gara am vazut un politist pe care l-am intrebat daca se mai poate face ceva,el ne-a luat pe sus in sectie sa dam declaratii etc,la 2 ore dupa ce vad ca nu face nimic si ca in acest timp scrisesem o singura declaratie i am zis ca oricum nu cred sa il gaseasca si mai bin renunt pentru ca eram foarte obosite eu si mama si preferam sa mergem acasa la care el ne spune ca pentru a renunta trebuie alte acte si declaratii,i am zis ca nu ma intereseazasi eu plec, si am plecat ,acum ma suna in disperare sa merg la politie si dau alte declaratii,si sa ii zic si mamei sa vina (mama care locuieste in alt oras) mi se pare o aberatie sa pierd timpul pe acolo cand eu sunt sigura ca la cat de aiurit si absent este acel politist nu o sa gaseasca tableta aceea in veci mai ales ca suspectul a coborat intr-un loc unde nu sunt camere de supreveghere nici nu l-am vazut bine la fata...Vreau sa mentionez ca politistul insusi mi a spus ca el nu crede ca o sa il gaseasca asa ca eu ma intreb de ce naiba ma pun ei pe drumuri aiurea,si daca pot face ceva sa inchei aeasta tavernatura.
Multumesc