avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate mihai333

Activitate mihai333

Răspuns la discuția Executare silita
am aflat astazi ca persoana inputernicita a retras banii din cont si a fost ajutat de o cunostinta a d-nei directoare a bancii sub pretextul ca nu a stiut ca titularul contului a decedat si i-a lichidat contul,este corect si ce ar tre bui sa faca ceilalti mostenitori dar si eu care astept sa iasa de la redactat inca o sentinta pe care va trebui sa o pun in executare?
Răspuns la discuția Executare silita
am aflat astazi ca persoana inputernicita a retras banii din cont si a fost ajutat de o cunostinta a d-nei directoare a bancii sub pretextul ca nu a stiut ca titularul contului a decedat si i-a lichidat contul,este corect si ce ar tre bui sa faca ceilalti mostenitori dar si eu care astept sa iasa de la redactat inca o sentinta pe care va trebui sa o pun in executare?
Răspuns la discuția Executare silita
fiul celui decedat nu poate retrage bani nici daca este trecut ca imputernicit?
Răspuns la discuția Executare silita
persoana respectiva a decedat de cateva zile si baiatul lui este imputernicit .la banca mi-a spus ca contul este blocat total si nimeni nu va putea efectua tranzactii pana cand executorul nu va trimite o adresa pentru a debloca contul.
Buna ziua,as dori sa ma lamuriti sipe mine cu un lucru;m-am judecat cu un vecin in doua procese cvile.Intr-un proces am inceput executarea civila pentru o anumita suma de bani,executorul a blocat contul din banca al persoanei respective.In cel de-al doilea recursul a avut loc acum o saptamana si am de recuperat si de aici osuma de bani doar ca pana sa pot legaliza sentita dureaza aproape doua luni.Vreau sa stiu daca cu un certificat de solutie care sa ateste ca sentinta este irevocabila ma pot adresa executorului judecatoresc pentru a tine contul bancar blocat pana la redactarea sentintei si legalizarea ei?(daca contul va fi deblocat pana voi legaliza sentinta vecinu va retrage toti banii si nu mai pot recupera nimic)