avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1945 soluții astăzi
Forum Activitate bibi-miha

Activitate bibi-miha

Multumesc pentru raspuns....eu lucrez la aceasta firma de 3 luni...in prima luna am fost pe patru ore....apoi in a doua luna pe 6 ore...iar in a treia luna pe 8 ore....a treia luna in cauza....
Buna ziua!
Sunt angajata cu un contract individual de munca pe 4 ore pe perioada nederminata....in luna noiembrie am semnat un act aditional pentru 8 ore pentru luna respectiva...M-am imbolnavit pe la jumatatea lunii...si bineinteles mi-am luat concediu medical de o saptamana...angajatorul mi-a adus la cunostinta ca perioada de concedii(medical/legal) se plateste la 4 ore...(contract individual pe perioada nedeterminata)...este legal asa ceva?? din moment ce am semnat un act aditional de 8 ore pe luna respectiva??Cum e posibil sa ma puna sa semnez "de buna voie" ca imi doresc sa fiu platita mai putin... Care e pana la urma procedura corecta?? Concediu medical de plateste conform contractului individual de munca sau actului aditional din luna respectiva?
Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect sau daca nu am expus problema prea bine...Mi-as dori foarte mult un raspuns concret...personal mi se pare o prostie ...Va multumesc anticipat!#-o