avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1207 soluții astăzi
Forum Activitate mariuca72

Activitate mariuca72

Buna ziua.Am facut un contract de vinzare cumparare la avocat pe un drept litigios ptr retrocedare in 2014 cumparat de la parintii mei(parintii mei neavind posibilitati de a plati avocat,expertize....etc,leam date si parintilor cava bani,si am de la doctor ca sint in deplinatatea facultatilor mintale) ,noi fiind patru fratii Am cazut de accord verbal Cu fratii ca daca pot sa recuperez ceva este mai bine decit sa ramima la stat, am cheltuit o gramada de bani eu platind tot: avocati,expertize,acte,drumuri ,noi stam la tara;acuma dupa ce procesul este gata fratii mei si părintii vreau si ei parte.Am inteles ca statul percepe un impozit ptr retrocedari de 85%,daca duc contractul la notar si il autentific statul o sami ceara 85%?Ce ma sfatuiti sa fac,ce alte solutii ar mai fi?Va multumesc
Discuție Retrocedare
Buna ziua.Am facut un contract de vinzare cumparare la avocat pe un drept litigios ptr retrocedare in 2014 cumparat de la parintii mei(parintii mei neavind posibilitati de a plati avocat,expertize....etc,leam date si parintilor cava bani,si am de la doctor ca sint in deplinatatea facultatilor mintale) ,noi fiind patru fratii Am cazut de accord verbal Cu fratii ca daca pot sa recuperez ceva este mai bine decit sa ramima la stat, am cheltuit o gramada de bani eu platind tot: avocati,expertize,acte,drumuri ,noi stam la tara;acuma dupa ce procesul este gata fratii mei si părintii vreau si ei parte.Am inteles ca statul percepe un impozit ptr retrocedari de 85%,daca duc contractul la notar si il autentific statul o sami ceara 85%?Ce ma sfatuiti sa fac.Va multumesc
Discuție Drept litigios
Buna ziua.Am facut un contract de vinzare cumparare facut la avocat pe un drept litigios ptr retrocedare in 2014 cumparat de la parintii mei,noi fiind patru fratii ,am cheltuit o gramada de bani eu platind tot: avocati,expertize,acte,drumuri ,noi stam la tara;acuma dupa ce procesul este gata fratii mei vreau si ei parte.Am inteles ca statul percepe un impozit ptr retrocedari de 85%,daca duc contractul la notar si il autentific statul o sami ceara 85%?Ce ma sfatuiti sa fac.Va multumesc