avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate ioanageorgiana

Activitate ioanageorgiana

Multumesc pt raspuns.ma puteti ajuta sa imi spuneti e nevoie sa depun declaratia 600 fiind pe norma pe venit si ce valoare trev in declaratie?daca depun 392b acolo nu trec incasarile dun ue.in romania nu am incasari decat din ue.depun 390 lunar asa emit factura dar trebuie sa depun si altceva?ce declaratii trebuie sa depun in 2015?anul 2014 e primul an de activitate.
Buna

As avea o intrebare pt cod caen 6202 prestam servicii pt o firma din germania impozabila, nu inteleg daca ne incadram sau nu in regim special tva, mai exact e vorba ca pana acum depunem 390 vies lunar, asta in 2014, lunar emitem facturi, suntem inregistrati in roi , nu platim tva desi avem un cod special de tva, dar tva se deduce din cauza ca locul prestarii serviciilor este locul consumatorului, deci germania, inteleg ca sunt schimbari fiscale, dar nu stiu daca acestea afecteaza acest cod caen ...daca poate cineva sa imi spuna daca se schimba ceva sau va fi la fel, lunar 390 vies,, dupa emiterea facturii sau sunt schimbari....?sunt putin derutata...in curand vom emite o noua factura si nu stiu ce sa cred...multumesc.