avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Activitate razvanbeliu

Activitate razvanbeliu

Răspuns la discuția Partaj, achitare sulta in 2 rate
va multumesc ,asta ar insemna vanzarea imobilului?
buna ziua .am terminat procesul de partaj si trebuie sa dau o sulta
momentan nu am toti banii iar fosta nu vrea sa ii primeasca din 2 jumatati
ce pot face si in cat timp trebuie achitata sulta?
bunna ziua ,era prin europa ,prin spania,apoi anglia si domiciliul de pe pasaport unde stau eu ,judecatoarea a cerut citarea prin publicitate si a admis ca e legal.avand in vedere ca era pe undeva si nu lucra legal am procedat corect cred eu.va mai mentionez ca atunci cand a plecat avea si unde locui avea si loc de munca stabil cu salariu de 1100 ron in 2010 nu o ducea rau,doar mirajul strainatatii si al unui iubit gasit pe net
va multumesc pentru spijinul acordat ,partajul l-am facut dar greseala ca nu i-am comunicat mamei ptr ca asa mi-a recomandat avocata ea fiind din 2o10 plecata din tara ,baiatului ii explic mereu cu calm dar aproape 2 ani petrecuti cu ea in spania si-au pus negativ ampenta ,acolo disciplina scolara nu exista ,sau cel putin asa declara ei doi .multumesc
multumesc ,o idee la care m-am gandit ,dar riscul este daca face zgomot ce deranjeaza vecinii sau vin indivizi dubiosi pe la el ,cine raspunde pt faptele lui ???
aveti o atitudite destul de corecta ,dar lui i s-a inoculat de catre partea maicasii ca sta in casa in dreptul ei asa ca la orice incercare de dialog zice da si face cum are chef.el a aflat cumva de undeva ca nu am de ales si trebuie sa-l tin si se bazeaza pe asta .am fost cu el la consiliere ,la protectia copilului a fost de acord cu consilierea si apoi nu a mai mers.cand el refuza orice demers si vede in mine numai obligatie cam ce trebuie sa fac?
buna ziua , intrebarea era ca mama nu coopereaza si cum pot face sa-l trimit la ea ptr ca este in custodia ei si ea ii trimite bani el are aproape 17 ani si vrea ca ea sa aiba grija lui din multe motive pe care daca tineti neaparat le pot scrie.
buna ziua ,acum 5 ani dupa divort minorul a fost incredintat mamei,dupa scurt timp mama a plecat din tara lasand minorul in grija tatalui fara nici un act,acum minorul nu mai coopereaza avand situatie grava la scoala si nici la mama nu vrea sa mearga ,ce se poate face ?