Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj, achitare sulta in 2 rate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj, achitare sulta in 2 rate

buna ziua .am terminat procesul de partaj si trebuie sa dau o sulta
momentan nu am toti banii iar fosta nu vrea sa ii primeasca din 2 jumatati
ce pot face si in cat timp trebuie achitata sulta?
faceti un imprumut sau vindeti ceva, altfel va executa silit.
Sulta trebuie platita imediat ce hot e definitiva daca nu aveti un alt termen prevazut in hotarare.
va multumesc ,asta ar insemna vanzarea imobilului?
Da, la licitatie.. din care isi va lua sulta intreaga chiar daca dvs nu ramaneti cu nimic.