avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate ionutm30

Activitate ionutm30

Am apucat si am trimis de la mediator - cred ca e o invitatie la mediere in vederea obtinerii certificatului fiscal. Este prima masina care o cumpar fara certificat fiscal, cum am mentionat si mai sus am fost nevoit sa o iau fara din cauza calculatoarelor de la primarie care nu functionau si trebuia sa stau de vineri pana luni la un hotel sau undeva pentru ca era la 400 km distanta fata de casa. Vanzatorul parea super ok si de incredere. Asta e o noua invatatura de minte.
Si taxa te timbru in functie de ce se calculeaza?
Pana la incheierea procesului pot sa imi mai scot numere rosii?
Multumesc foarte mult pentru raspuns
Si taxa te timbru in functie de ce se calculeaza?
Multumesc foarte mult pentru raspuns
Maine urmeaza sa transmit o adresa impreuna cu un mediator. Dupa acest lucru ma intereseaza care ar fi pasii de urmat si cam care ar fi cheluielile care ma asteapta.
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti care sunt procedurile legale si pasii de urmat pentru obtinerea unui certificat fiscal.
Am cumparat acum 2 saptamani o masina adusa din Germania. Am fost si am facut contract v-c la o firma in domeniu, am copie dupa buletinul lui de identitate + toate actele din Germania. Am mers la primarie pentru certificat fiscal dar ghinion pentru ca caluclatoarele primariei nu functionau in ziua respectiva iar eu nu puteam sa stau inca 2 zile pentru acest lucru fiind de la 500 km distanta, proprietarul promitandu-mi ca il va trimite saptamana urmatoare. De atunci vanzatorul nu-mi mi raspunde la telefon.