avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Activitate danutza_danyela83

Activitate danutza_danyela83

Răspuns la discuția ccc
daca incepeti lucrul cu data de 01.02.2015 nu veti mai primi indemnizatia pe luna februarie insa alocatia va fi de 200 de ron pana in luna in care copilul implineste 2 ani.Si eu am trecut printro situatie similara .
Răspuns la discuția divort parasire de domiciliu
eu lucrez cate-o luna si una stau acasa.cu tatal copilul se intelege bine.doar ca si el lucreaa si atunci cand e la lucrul copilul tot cu parintii mei va trebui sa locuiasca.stiu ca asa va fi foarte greu pentru ca va fi debusolat ca nu va avea un domiciliu stabil.
Răspuns la discuția divort parasire de domiciliu
vreau sa mentionez ca sunt amenintata de sot daca voi divorta si imi vorbeste urat atat mie cat si familiei mele.eu lucrez in strainatate si pe durata cat sunt plecata ( o luna de zile) minorul locuieste si cu sotul si cu parintii mei(atunci cand sotu e la munca).este posibil sa pierd custodia datorita faptului ca nu lucrez in tara si in perioada cand sunt plecata minorul va locui cu parintii mei?multumesc
buna ziua as avea si eu o intrebare.in cazul unui divort daca nu am depus inca actele dar plec de acasa impreuna cu copilu minor(precizez ca adresa unde locuiesc nu este si cea din buletin stau cu chirie,iar domiciliu e la parintii mei) voi raspunde in fata legii pt parasire se domiciliu si rapire copil minor?asta in cazul in care eu ma mut la parintii mei acolo unde este si adresa din buletin