avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate renato30

Activitate renato30

buna ziua.multumesc pt raspunsuri,dar am uitat sa specific ca apartamentul il va cumpara soacra mea pe numele ei,deci eu din lipsa dansei de timp am fost de l-am vizionat si atat, apoi dupa ceva timp sa luat legatura cu proprietarul pt negociere si cumparare...contractul de vizionare este pe numele meu si a fost singurul apartament vizionat, dupa care am zis agentiei sa imi mai caute cate ceva ......abia apoi m-am trezit cu acea notificare
Buna ziua ! Sa va spun in ce consta problema mea :
Am gasit un apartament cu ajutorul unei agentii imobiliare si un angajat al agentiei a mers la intalnirea dintre mine si proprietar pt. vizualizare.cand am coborat din apartament m-au pus sa semnez un contract de vizualizare care a ramas la dansii,dupa o saptama de la vizualizarea apartamentului am primit o instiintare de la un avocat al agentiei precum ca daca am sa ma hotarasc sa cumpar acel apartament sant obligat sa platesc un comision de 3%,normal nu trebuia sa am si eu o copie a contractului? si cred ca ar trebui sa platesc numai pt vizualizarea apartamentului nu si pt cumpararea lui,pt ca nu au facut altceva decat sa ne gasim in fata blocului si sa-mi arate apartamentul si apoi in parcare ma pus sa semnez contractul de vizualizare.intrebarea mea este ce ar trebui sa fac?