avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate Cristimarius

Activitate Cristimarius

Dovada nu I a dat o personal ,I s a spus doar ca mai are voie sa circule 15 zile el neavând permisul la el la momentul când l a oprit ! Permisul a rămas în continuare la el ,politia zis ca nu e nevoie sa l predea momentan ,sa aștepte probele care se pare ca durează mai mult
Da ,i s a prelevat sânge în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge, o singura proba nu doua , urmând ca să ajungă rezultatul de la medicina legala, polițistul de la circulație rutiera I a spus ca poate conduce după 24 de ore încă 15 zile ,dar politia locala a spus ca nu avea cum sa I se elibereze ,m ar interesa direct legea care prevede acest lucru pentru a i arata !
Bună ziua, la concentrația de 0,09 în aerul respirat ,pana la ieșirea rezultatului la sânge poți conduce ? Se eliberează dovada înlocuitoare? Multumesc
Buna tuturor! Cred ca in problema mea multi a ti trecut si a ti stii sa ma îndrumați spre pașii corecți pe care sa i urmez. O sa trec la subiect : Acum 3 ani am remodernizat o bucătărie de vara ,practic aceasta a fost demolata si ridicată o casa cu un nivel nu foarte mare, toate acestea s au facut fara autorizație de construcție si asta pentru ca pe terenul in care am ridicat casa nu dețin un act de proprietate deoarece terenul pe care de altfel Mai este o casa construită care a fost a parinților lui ! Acte pe teren am înțeles ca sunt foarte greu de facut si asta pentru ca el având inca 8 frați, unii fiind morți , rămași doar fii lor in viata si ar fi si foarte costoasa o astfel de practica si ar fi de o lunga durata , unii mi au zis ca e aproape imposibil sa obțin acte pt acel teren ! Acum revenind la problema care am întâmpinat o acum , la 3 ani dupa ridicarea noii case ,casa se prezintă inca la roșu, am aflat din unele vorbe ca s a discutat la primăria comunei respective despre autorizația pe care eu nu o dețin si ca vor recurge la măsuri prevăzute de lege ! La ce ar trebui sa ma astept din partea primăriei , e ceva vreo lege care sa ma ajute ?? Ceva care a si putea sa ma apar? Primăria poate veni cu amenda chiar si la 3 ani dupa ridicarea construcției ? Va multumesc anticipat celor care imi veți răspunde !