avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate geryy77

Activitate geryy77

Răspuns la discuția Proces stabilire paternitate
Mihai22222 am si eu acesi problema ca si tine. Mama se opune sa apar in acte la rubrica tata ca sa nu aiba nevoie de mine mai tarziu. Si eu doresc sa recunosc copilul si mama se opune. Am sa incerc si eu la notar, dar nu am nici eu certificatul de nastere al copilului. Tine la curent cum ai reusit sa rezolvi problema te rog, ptr ca am exact aceasi problema si eu
Buna ziua. Fosta mea prietena ma anuntat de curand ca este gravida in 8 luni cu mine si ca voi deveni tatic. Pana aici totul frumos. am primit vestea cu bucurie. Dar mi a spus ca nu doreste sa apar in actele copilului ca sa nu depinde de mine pe viitor. Eu insa doresc sa apar in acte si sa platesc pensia alimentara si tot ce e nevoie. Ea insa se opune si mi a comunicat ca nu mi va da dreptul sa apar in acte si fara ea nu voi putea face nimik.Va trage o liniuta la rubrica tata. Daca ma duc sa declar nasterea care va avea loc in luna februarie , am nevoie si de consimtamantul iei, iar ea nu vrea sa mi l dea, cum sa procedez ? Ce posibilitati practice am ? Va rog ajutati ma :(