avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate mcchris

Activitate mcchris

Ma ajuta cu ceva faptul ca politistul a mentionat in procesul verbal ca aparatul etilotest cu care am fost testat era omologat dar necalibrat?
Am inteles. Eu intrebam care sunt sansele sa ajung la un acord cat mai favorabil prin articolul 478 din NCP?
Multumesc pentru raspuns. Conform noului cod de procedura penala, am vreo sansa sa ajung prin acord la o intelegere cu procurorul sa platesc o amenda administrativa foarte mare si sa-mi redobandesc permisul mai devreme de 6 luni? Sau e mai bine sa cer amanarea sau suspendarea pedepsei?
Buna ziua. Am facut o mare prostie si as avea nevoie de niste sfaturi competente. Am fost depistat cu 0.64 mg/l la etilotest dupa ce am consumat 3 beri intr-un interval de 1.5 ore inainte de a fi opit de politie. De frica, am declarat ca am consumat aceste beri cu 2.5 ore inainte de a fi testat. am fost si mi s-au recoltat cele 2 probe de sange. Cam ce valoare credeti ca va avea alcoolemia rezultata la probe?
Care ar fi sansa sa rezolv prin acord (art 478) si sa-mi redobandesc permisul cat mai repede posibil?
Cum este mai bine, sa-mi angajez avocat sau sa apelez la cel numit din oficiu?
Multumesc pentru cine isi face timp sa-mi raspunda.