avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate Underworld86

Activitate Underworld86

Multumesc pentru lamurire!
Multumesc pentru raspuns !
Asta stiam cu cele 90 de zile. Ideea este ca eu muncesc 6 zile pe saptamana si o zi pauza. Practic cele 25 de zile calendaristice se refera la acord sau la pontaj ?
Asta stiu ... logic vorbind. Ideea este asa : Daca eu lucrez ca zilier 25 zile apoi plec 1-2 zile sau 1 saptamana acasa, apoi vin la acelasi beneficiar si vreau sa muncesc tot ca si zilier ?
Buna ziua!
Poate cineva sa explice exact ce inseamna "25 de zile calendaristice in mod continuu" ?
Legea 52/2011 - modificata in 2019.
Răspuns la discuția Executare silita
Salut!
Multumesc la toti cei care mi-au raspuns!
Am rezolvat problema dupa ce angajatorul nu a vrut sa imi emita niciun fel de adeverinta,
In schimb mi-au trimis pe email un Print Screen dintr-o aplicatie folosita de ei pentru transferurile bancare in care apare si tranzactia cu plata catre executor.
M-am dus cu acea pagina printata la executor si ei au verificat ca au primit in cont suma respectiva si mi-au eliberat o adeverinta in care se specifica sa mi se ridice popririle pe salariu de catre banca si in acest fel am reusit si mi-am recuperat si banii opriti luna trecuta.
Multumesc inca o data pentru sfaturi !
Răspuns la discuția Executare silita
Contractul part time este de 2 ore / 270 lei.
Răspuns la discuția Executare silita
Am facut o cerere pe care urmeaza sa o trimit catre angajator, exact cu detaliile date mai sus, desi initial nu au vrut sa imi accepte cererea pe motiv ca nu se elibereaza asa ceva. Multumesc pentru ajutor.
Inca o intrebare.
Eu mai am si un contract de part time job si sotia doar acel part time, unde am primit si acolo retinere pe 50% din salariu. Este normal?
Răspuns la discuția Executare silita
Multumesc !
Răspuns la discuția Executare silita
De la executor nu am primit nici un fel de acte ci doar notificarea prin curier. Cand am sesizat problema cu executarea si catre conturile bancare si catre angajator, raspunsul a fost : "Asta este."
Răspuns la discuția Executare silita
Am solicitat si mi-au trimis un fluturas de salariu in care nu imi apare nimic pentru poprire.
Altceva au spus ca nu pot sa imi elibereze. :(