avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Activitate g5diana

Activitate g5diana

Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
AVLIL a scris:

Nu intelegm, Lasco, vrei sa vezi cum pot lipi eu afise peste tot intr-un oras de provincie cu un mesaj mare sub o poze obscena: Domnisoara x?
Il pot lipi pe garduri, pe usile oamenilor, pe scara blocului... il pot lipi doar in 10 exemplare mari color, cu o bidinea cu aracet nediluat, de nu-l poti dezlipi o saptamana! Cine ma tine sa lipesc hartii pe usi? Poate pe usa domnisoarei?
Nu pricep ce iti imaginezi ca a promis domnul ca face si de ce nu se poate... ca ce am priceput eu e ca face niste afise... nu a spus nimeni ca va cumpara reclama pe panouri bine determinate sau ca va afisa mesh-uri de mari dimensiuni pe blocuri...


dvs ati punctat f bine, exact asta a spus ca va face....si nici eu nu inteleg de ce domnul avocat nu crede ca se poate intampla asa ceva.
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
va multumesc mult pt sfat!

da, a spus ca data viitoare cand vine in Romania trebuie sa intretin relatii intime cu el.





Interventie moderator: va rog sa folositi butonul "Editeaza", daca doriti sa adaugati la postare, inlauntrul celor 30 de minute care permit acest lucru. Multumesc pentru intelegere.
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
taxele imi sunt platite cinstit...eu lucrez legal, cu carte de munca si asigurare de sanatate. va multumesc pt parere!
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
va multumesc pt mesaj. sper sa ies cumva din beleaua asta...
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
dar cel putin ii pot face plangere pt santaj si amenintare?? sau ii pot organiza un flagrant?
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
nu, nu am venit cu nimic nou...am spus de la inceput ca ma ameninta ca va raspandi poze cu mine in scari de bloc si alte locuri publice... este permisa raspandirea de imagini cu caracter ce ii poate afecta pe minori, in locuri publice?
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
poze. sunt poze cu mine goala pe care le va lasa in locuri publice pe raza orasului.
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
ok, eu va inteleg punctul de vedere si nu contest ce spuneti dvs. dar de ce credeti ca nu ar putea face asta? ce il poate opri? e f simplu sa scoti niste poze la imprimanta si sa le imprastii sau sa le publici pe internet. de ce nu ar putea face asta?
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
as vrea sa fac plangere la parchet pt ca am dovezi. am nevoie de un avocat pt a face plangerea??
Răspuns la discuția Santaj sexual, amenintare
nu este nicio aiureala domnule avocat. el stie orasul in care stau si dupa cum v-am spus are cunostinte in tara. nu el va face treaba, ci va pune un prieten de al sau sa imprastie imagini cu mine, fara acordul meu, lezandu-mi astfel imaginea si cariera profesionala. am 24 de ani si chiar sunt speriata pt ca am de ce...numai cand ma gandesc ca toti vecini si toate cunostintele vor vedea, ma ingrozesc. mie chiar mi se pare ceva extrem de grav si daca politia chiar va refuza sa se implice, inseamna ca drepturile omului in aceasta tara nu conteaza.