avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate arlecchino

Activitate arlecchino

Eu nu am nici cazier, si ar fi prima abatere, nu am avut nici cantitate mare, care sunt sansele sa se ajunga la amenda penala / chemare in instanta ./ inchisoare? Nu am mai avut niciodata probleme cu legea, ...si, chiar nu as vrea sa ma trezesc acasa cu politie la usa, sau cu catuse, sau citatii! Se poate ajunge chiar atat de departe? Si, cam in cat timp ar trebui sa incep sa imi caut avocat? Ca, cei de la politie, mi-au luat declaratie, mi-au spus sa le dau numarul de telefon, si, apoi m-au trimis acasa spunandu-mi ca o sa fiu sunat, atat!
Sunt foarte speriat de treaba asta, nu as vrea sa afle ai mei, pentru ca nu cred ca ar reactiona prea bine, ei avand niste probleme de sanatate, si sincer sa fiu, nici eu nu prea am reusit sa dorm!
Aveam la mine, si consumasem o tigara, ... la ce anume ar trebui sa ma astept?
Buna ziua, as vrea si eu sa ma lamuresc cu niste chestii daca se poate...
Am fost legitimat de politia locala si perchezirionat si s-a gasit asupra mea un pliculet cu circa 0.5 grame marijuana. Am fost dus la sectia de politie,legitimat,am dat declaratie m-au filmat cu o camera video...si apoi mi-au dat drumul acasa fara alte discutii, fara sa imi ia amprente! As vrea si eu sa stiu la ce sa ma astept, ce urmeaza sa se intample si cat este de grav? Nu obisnuiesc sa consum asa ceva,dar,am vrut si eu sa incerc!