avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate sorina1978

Activitate sorina1978

Răspuns la discuția Obtinerea certificatului romanesc
multumesc foarte mult , luni ma voi duce la notar.
Răspuns la discuția Obtinerea certificatului romanesc
am certificatul multilingv tradus si legalizat in limba romana, am fost l primaria de care apartin si mi sa spus ca fara tata nu se poate rezolva. am intrebat la notar iar acesta mi a spus ca singura solutie este in tribunal sau la ministerul de externe, nu stiu ce leg are ministerul de extrn. in fine voi incerca si la alt notar. multumesc mult
buna seara am si eu o problema daca m ati putea ajuta cu un sfat. am un baietel de 5 ani nascut in spania tatal fiind spaniol necasatoriti. acum eu si baietelul traim in romania dar tatal refuza sa ii fac certificatul de nastere copilului, refuza sa ajute financiar copilul.ce pot face tinand cont ca nu muncesc si financiar ma ajuta parintii mei. am incercat sa muncesc dar copilul meu este dependent de mine si dupa 2 luni sa imbolnavit . multumesc anticipat pt raspunsuri
Discuție divort
buna seara, am si eu nevoie de niste lamuriri daca ati putea sa ma ajutati. mama mea dupa 43 de ani de casatorie a trebuit sa plece din casa in care locuia cu tatal meu nemaisuportand insultele acestuia din urma si uneori chiar batai. tatal meu nu doreste sa ii dea nimic din cea ce se afla in locuinta lor comuna. mama vrea sa mearga sa divorteze problema este ca nu prea sta bine cu bani ea avand o pensie de 400 de lei. intrebarea mea este daca beneficiaza de avocat din oficiu si ce costuri sunt la judecatorie multumesc anticipat.