avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate crisant

Activitate crisant

Discuție amenda minor
buna ziua
baiatul meu in varsta de 17 ani a luat amenda pt ca a injurat pe str. .... am primit acasa un plic de la sectie cu procesul verbal . amenda in valoare de 1000 de lei. se poate amenda cu atatia bani un minor?
Am aflat..... luni ma duc la directorul sc.si voi afla si alte amanunte. Dirigintele mi-a spus ca o mamica a unui copil cu probleme a amenintat ca se va duce la inspectorat daca copilul ei are nota mai mica la purtate decat altii. Eu nu amenint pe nimeni , dar cred ca nu este corect. Pot sa cer sa vad notele fate de profesori in consiliul profesoral? Multe nereguli se intampla peste tot. Asta este tara, ne meritam soarta.
Nu este de religie, este de tehnologie, si nu accepta ca un mucos de 13 ani il poate infrunta atunci cand ii face handicapati, animale , dobitoci.....si multe alte cuvinte. Daca copilul are personalitate asta nu inseamna ca tu esti mai destept.
Este un elev de 8,9,10.singurul din cl.cu 10 la fizica. Nu are nici macar o absenta. Luni ma voi interesa.multumesc
Daca aveam de gand sa ii dau in judecata sau sa ii reclam , nu ma inscriam aici
Am un baiat in clasa a7a. I s-a scazut nota la purtare la 6 , fara sa fiu informata si fara sa ii treaca mediile in carnet. Nots a fist scazuta fara a face nimic grav ( sa strice, sa se bata), doar ...... in timpul pauzelor "tipa....", si la anumite ore unde profesorii nu sunt in stare sa ii tina sub control , vorbeste. Nu este singurul din clasa. Este un haos general.ce pot face?