avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate Sebastyanrosu

Activitate Sebastyanrosu

Si tata l fetei e plecat in străinătate,iar când a divorțat de sotia mea ,tribunalul la obligat la o pensie alimentara de 65 de Ron,eu încerc sa o aduc acasă pt ca copilul meu suferă după ea,de asta as vrea sa stiu legal ce pot face ori pt a onaduce acasă la copii,sau pt a putea obține custodia copilului meu,
Sotia mea e plecata de un an si jumătate in Italia,la munca in aceasta perioada ea a venit acasă de 2 ori ,o data o săptămână si o data 3 săptămâni in ultima perioada a veni si numai scandal a făcut a băut incontinuu si nu i a pasat deloc de copii ,ea a mai fost căsătorită si din prima căsnicie are o fata iar cu mine are un băiețel,i am dat nenumăratele tel in care am rugat o sa vina la copii,sa se întoarcă la ei ,dar nici nu vrea sa audă.le trimite o data pe luna cate 100 e pt mâncare si cheltuieli si atât.eu ma îngrijesc de ei,ii întrețin fac temele cu ei ii poryt la școală fac tot ce pot sa le fie bine,cel mic are probleme medicale are suflu sistolic,,acum am ajuns sa merg cu el la psiholog pt ca ainceput sa nu mai fie atent la ore si fata are probleme cu școală.in cazul de fata ea fiind plecata mai bine de un an ,pot sa ondau la părăsire de domiciliu si la protecția copilului pt a fi decăzută din drepturile părintești atât timp cat reducă șase întoarcă la copii in tara?