avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate chelarucostel

Activitate chelarucostel

Va multumesc,dar nu cred ca pentru nerespectarea unei legi, nu exista sanctiuni.
Aceasta lege nu este respectata de majoritatea administratorilor.Nu este posibil sa nu fie
sanctionati.
Au trecut trei luni de cand s-a publicat aceasta lege si nu am auzit ca s-a aplicat .
1. La cine trebuie sa ne adresam daca aceasta lege nu se aplica?
2. Cum sunt sanctionati adminstratorii si presedintii de asociatii daca nu respecta acesta lege?
3. Daca s-a aplicat undeva as dori o copie a unei informari trimestriale,sa va vad cum arata.
Va multumesc,
1. nu am fost instiintati de aceasta lucrare.
2. nu s-a procedat legal cu stragerea semnaturilor
3. nu stim daca aceasta antena ne face rau,(in alte tari este interzisa montarea antenelor)
4. din cate stiu aceste antene emit radiatii ce ne afecteaza sanatatea
5. dumneavostra ati dori sa locuiti la ultimul etaj si sa aveti montata o antena deasupra?
Pe terasa blocului in care locuiesc se monteaza o antena de internet de la romtelecom.Nu sau strans semnaturi de la toti locatarii de la ultimul nivel si nici de la jumate din locatari,cand am intrebat la asociatie,au zis ca au semnaturi,dar deabia atunci au inceput sa intrebe locatarii daca sunt deacord cu montarea antenei(care deja era montata mai mult de jumate-se lucra de 2 zile )Antena se monteaza pe scara 1 si ei au strans semnaturi si de la scara 2 si 3 ,.banuiesc ca acum vor avea mai multe semnaturi,dar sunt adunate cand lucrarea deja a inceput. As dori sa ma sfatuiti ce se poate face ca sa nu se monteze aceasta antena.
Va multumesc.