avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Activitate 1968dana

Activitate 1968dana

Răspuns la discuția poprire salar
Multumesc de raspuns
insa ca si speta cam ce suma minima imi poate retine. se poate undeva la 100 lei?
Discuție poprire salar
Buna ziua
Am o intrebare
Angajatorul meu a primit hotarare judecatoreasca prin executor judecatoresc prin care trebuie sa mi se puna poprire pe salar pentru un credit bancar neonorat
Doresc sa aflu cat la suta din salarul meu net poate fi aceasta poprire
Mentionez ca mai am de achitat 25% din salar pensie alimentara - 1 copil
Actual am un salar net de 1600 si bonuri de masa
Multumesc
Răspuns la discuția Vechime in munca
Va multumesc pentru timpul acordat, maine sper sa am o discutie amiabila, dupa cum mi-ati recomandat si o sa revin cu amanunte
Răspuns la discuția Vechime in munca
si in instanta nu mai am nici o sansa? avand in vedere ca mai exista probleme de genul acesta tot in cazul meu, din "greseala" nu mi s-a efectuat evaluarea la 6 luni in perioada de debutant, desi pe actul aditional la contract de munca apaream ca nu mai eram debutant dar salar marit l-am primit doar dupa un an...atunci am reclamat la forumurile superioare dar din urma nu am mai primit nimic. acum cu vechimea. si in cazul meu mai sunt colegi. ..
deci maine vorbesc frumos cu contabila sefa si...dumnezeu cu mila
macar daca se poate rezolva de acum inainte
multumesc inca o data
Răspuns la discuția Vechime in munca
MULTUMESC inseamna ca de 3 ani nu am primit corect salarul....si asa foarte mare ce sa spun
Maine am sa solicit un raspuns la servici pe tema asta
Răspuns la discuția Vechime in munca
multumesc pentru raspuns
deci sa inteleg, somajul se considera vechime platita si concediu de cresterea copilului nu?
adica sa inteleg ca am pierdut 2 ani....
Vă rog să-mi spuneţi dacă concediul pentru creşterea copilului acordat în perioada aprilie1990- aprilie 1991 precum si octombrie 1992 - octombrie 1993 constituie vechime în muncă (dacă se valorifică în calculul vechimii în muncă)?
De asemenea daca am beneficiat de indemnizatie de somaj in perioada noiembrie 1993 - august 1994 se considera vechime de munca?
in data de 01.12.2014 aveam 23 ani munca si la salar mi se acorda doar 20% spor vechime
multumesc anticipat!