avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Activitate cislau

Activitate cislau

`Nu platesti utilitatile si imobilul va fi debransat ,daca are contor separat pentru fiecare utilitate .
Am primit o instiintare , ca mi-au fost blocate conturile , pentru o amenda din 2011 , ca nu a fost platita rovinieta , plus 420 lei cheltuieli de judecata . Autoturismul este vandut din 2010 si radiat la circa financiara in aceeasi zi cu actul de vanzare . Se sustine ca am fost anuntat , printr-o scrisoare , avand , cel ce a adus scrisoarea si un martor . In realitate nu am primit nimic ,chiar si instiintarea am gasit-o intampator pe un gard .Cand am verificat ce firma a adus scrisoarea ,am constatat ca est vorba de o firma din Valul lui Traian ,care nu are telefon si nu poate fi contactata. Pot da in judecata pe cei care nu au pedepsit pe cel vinovat , ci pe mine . Cu o alta ocazie ce-i de la primarie m-au somat sa platesc o amenda , ca cel ce cumparase masina ,parcase pe locul platit al altuia .Le-am demonstrat cu acte ca masina era vanduta si cu copiile l-au actionat pe proprietar . Cei de la drumuri ,
nu vor .Problema este ca, la felul cum lucraza , ma pot trezi peste un an cu alte amenzi din 2011 .Spun ca eu sa-l dau in judecata pe noul propritar . As putea castiga procesul cu acesti oameni care te pun pe drumuri ,sau mai pierd niste bani degeaba ?