avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters347381

Activitate ContSters347381

Răspuns la discuția Executor judecatoresc
Nu am semnat nimic, doar telefonic. Deci daca nu as mai raspunde pana in august sa zicem si se fac 3 ani de cand nu mai dau curs amenintarilor lor ar trebui sa se prescrie? Si sa inteleg daca in cazul in care s-ar ajunge in instanta trebuie sa ne citeze si pe noi si sa vada daca ajungem la o intelegere sau ma trezesc acasa direct cu plic "sunteti executat judecatoresc"...ei nu au idee cum ne numim noi...o sa vina pe numele defunctului? Ati mai auzit cazuri in care o persoana a putut sa isi piarda casa din cauza junk abonament la telefon? Va rog astept un raspuns nu stiu ce sa fac...cred ca de la 1100 lei au ajuns la 20000.
Buna ziua...Tatal meu a facut in 2007 un abonament la o firma de telefonie mobile. A achitat 1 an si jumatate si cand i-a venit factura 1100 lei nu a mai achitat. Mentioned can tatal meu a decedat in 2011. Am inceput as primim foarte multe scrisori so telefoane de LA kruk. In final am incercat sa platesc 100 lei pe Luna in urma insistentelor si am trimis certificatul de deces al tatalui meu. Acum 2 ani jumate am achitat vreo 5 luni si ultimii 100 lei si am renuntat pentru ca nu am mai avut servici si nu ajungeam nicaieri datoria ajungand la 15000 lei poate si mai multi. Nu am mai DAT nici in fel de raspuns de 2 ani jumatate si acum au inceput IAR au sunat LA asociatia de locatari a blocului under locuieste mama si au lasat in numar de telecom. CE trebuie sa FAC? Mentionez caa Inca nu am facut succrsiunea pe apartament acesta found Inca pe numele tatalui meu. Se plate ajunge la executare? Daca da de trece direct LA bunurile imobile sau intai se pune oprire pe pensia mamei mele? Nu stiu cum sa procedez datoria fiind fff mare. Mama MEA este imobilizata de 3 ani si nu imi este frica decat sa nu ii ia casa. In cat timp se prescrie? Cum se procedeaza