avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate olgast

Activitate olgast

Răspuns la discuția recuperare imprumut
Nu am spus niciodata ca nu au bunuri- bani nu au, cel putin nu pt a plati datoriile. Au bunuri: case, automobile.
Nu raspunde nimeni clar care sint pasii de urmat: la notar am revenit cu declaratie scrisa si semnata de o datornica si abia atunci a spus ca nici asa nu e bine, trebuie sa fie prezente acolo persoanele respective. Cine isi inchipuie ca cei pe care nu ii mai gasesti la telefon vor veni de buna voie la notariat?! Apoi a revenit recomandarea de a cauta avocat bun- repet, nu cunosc pe nimeni, de unde sa iau unul bun???! Nici nu stiu daca mi-as permite sa platesc pt asta.
Cum sa ajung in instanta, unde actele pe care le am deja ar avea valoare???!

Chiar in newsletter-ul dvoastra s-a publicat un caz in care s-a ajuns la executare silita fara asemenea hirtii- cum e posibil???! Cum sa am incredere in avocati si judecatori???!

www.avocatnet.ro/content/for...


Răspuns la discuția recuperare imprumut
In ce consta problema, cind nu au bani sa plateasca datoria?

Acum am ajuns in posesia semnaturilor debitorilor pentru sumele imprumutate fiecaruia.
Răspuns la discuția recuperare imprumut
Va multumesc mult din nou.
Voi incerca sa procedez cum recomandati.
Problema este ca eu sint destul de bolnava, si ar fi fost mai usor daca se putea ocupa altcineva de asta...
Pe parcurs, daca ma poticnesc, voi reveni cu intrebari la dumneavoastra.
Răspuns la discuția recuperare imprumut
Nu exista martori, iar probe ar fi doar atitudinea lor cinstita de a recunoaste ca au imprumutat mai mult decit si-ar fi putut permite, plus cererile mele la banca de a scoate bani pe care nu I-am folosit eu in nici un fel...
Va multumesc oricum pt raspunsul prompt si v-as ruga, daca puteti, sa ma ajutati in continuare.
Am imprumutat cu bunacredinta si fara conditii speciale citeva persoane nevoiase. Sumele cerute au crescut enorm. Acum nu mi se inapoiaza banii nici macar in transe mici asa cum fusese intelegerea, persoanele sint intr-adevar la limita saraciei, dar si a responsabilitatii, iar mie imi pare rau ca am avut incredere. Politia a raspuns ca daca nu exista contract nu intervine, trebuie sa ma adresez judecatoriei de sector. Nu stiu cum sa procedez ca aceste persoane sa fie obligate sa inapoieze treptat macar imprumuturile.