avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate vaall

Activitate vaall

Răspuns la discuția Frauda la bancomat
Sesizarea e facuta....Mi-au zis ca fac verificari...Pana acum nu mi s-a intamplat asa ceva de-aceea sunt putin ingrijorat ca asi putea pierde banii respectivi ...o suma care reprezinta munca mea pe doua saptamani...
Răspuns la discuția Frauda la bancomat
lipseste suma pe care am vrut s-o scot si bancomatul mi-a afisat ca nu poate efectua operatia si sa revin peste cateva momente ...Am revenit si am primit acelasi mesaj...apoi n-am mai incercat...
Sambata 26.09.2915 am scos o suma mica de pe card si am constatat ca avansul se incarcase in cont ...In aceeasi zi dupa amiaza avand nevoie de bani pentru a plati ceva ...am accesat din nou bancomatul de data asta pentru o suma mai mare...Acesta mi-a afisat ca operatia nu poate fi efectuata si ca sa revin peste cateva momente...A doua oara la fel...Asta insemna ca bancomatul nu avea bani...Am revenit luni de dimineata cand am reusit sa scot banii ...ca sa constat ca inafara de suma scoasa in acel moment aparea scazuta din cont si suma accesata sambata dar care bancomatul nu mi-o livrase...Am fost la banca unde mi s-a spus sa fac o cerere in care sa relatez ceea ce se intamplase ...si sa astept un telefon de la ei... Care sunt caile juridice pe care le pot urma in cazul in care raspunsul bancii ar fi negativ si nu-mi pot recupera banii...?