avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate costi40

Activitate costi40

Răspuns la discuția Executare silita
da.asa.e.
nu cumva trebuia sa-mi trimita instintarea cu comfirmare de primire?
am gasit-o prin curte dupa cateva zile.
Răspuns la discuția Executare silita
buna dimineata.pai am fost la sediul EOS,am vorbit cu un reprezentant si mi-a spus ca exista in contractul de la banca clauza sa ma dea in judecata.i-am spus sa-mi arate in contract unde scrie...............
surpriza.
nu a gasit. a spus ca e ceva neinregulacu contractul meu de la BRD.,bla,bla,bla.vrajeala de a lor.
Răspuns la discuția Executare silita
da.dar in contractul de la banca nu scrie asa ceva.
buna seara.am facut un credit la BRD,in anul 2007 de 30.000/ron.am platit pana in anul 2009,dupa care m-am imbolnavit,pensionat si nu am mai platit.in 2010 am primit scrisoare de la EOS ca au preluat ei creditul si suma de 33.634,8 ron.nu am semnat nimic cu ei(cu firma EOS) si am inceput sa platesc din nou dar catre firma EOS,cam 4 ani.in anul 2014 am intrebat ce suma mai am de platit si mi s-a spus ca mai am de platit suma de 39.000/ron.am cerut explicatii si mi-a spus ca dobanda e mai mare decat suma pe care eu o platesc.in anul 2015,am primit scrisoare de la executor judecatoresc ca am de plata suma de 44.000/ron
mentionez ca in contractul de la BRD,e specificat ca in cazul neachitarii ratelor,banca ma va da in judecata,nu la o firma de recuperari.
.e cusuta cu ata rosie
.a-si dori sa-i dau in judecata.daca ma poate ajuta cineva.