avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate mihai_vs

Activitate mihai_vs

Răspuns la discuția Petitionar anonim
LIMPEDE! MULTUMESC!
Răspuns la discuția Petitionar anonim
tocmai despre articolul 7 va solicitam lamuriri..!! se claseaza petitia....sau se trimite raspuns la adresa indicata..????????
daca adresantul unei petitii comunica date de indentificare false (persoana si adresa nu exista) petitia se considera anonima si se claseaza?
Deja asupra imobilului este o executare silita si va avea loc licitatia pentru executare.
Sunt in proces cu banca in acest contract privind clauze abuzive(e vorba de Volskbank) si as dori o suspendare provizorie a executarii si vanzarea directa a imobilului pentru recuperare mai mare de bani care vor fi tot in contul creantei, dar eu pot obtine o suma mai mare fata de care este acum licitat imobilul.
Sa imi spuneti va rog daca am vreo sanasa in acest sens si care sunt pasii de urmat.
Mentionea ca maine la ora 15 este al doilea termen al licitatiei si daca e necesar sa particip si eu la licitatie si ce documente sa depun la executor pentru o suspendare provizorie.
Pentru o cerere de suspendarea provizorie a executării este necesara depunerea de taxa de timbru si care ar fi valoarea acesteia?
Va multumesc
va multumesc inca o data !
Buna ziua,

Doresc sa formulez o cerere de suspendare a executarii silite.
-ce elemente trebuie sa cuprinda aceasta cerere?
-ma puteti ajuta cu un model/sablon de formulare?

Va multumesc